091007_Warszawa

Fotorelacja z uroczystości wmurowania Kamienia Węgielnego pod budowę Stadionu Narodowego w Warszawie, która odbyła się w dniu 7 października 2009 roku.
W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz administracji państwowej, władz samorządowych województwa mazowieckiego, przedstawiciele głównych religii i związków wyznaniowych w Polsce oraz licznie zgromadzeni goście.

Uroczystego odczytania aktu erekcyjnego dokonał Krzysztof Kolberger, po czym nastąpiło jego podpisanie. Akt erekcyjny podpisali Kardynał Józef Glemp Prymas Polski, Jacek Wojciechowicz Zastępca Prezydenta Warszawy, Adam Giersz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Rafał Kapler Prezes NCS, Juliusz Sikora Dyrektor Spółki Alpine Construction Polska, Jerzy Ciechanowski Prezes Zarządu Hydrobudowa Polska S.A, Karsten Hell Członek Zarządu ALPINE Bau Doutschland, Grzegorz Lato Prezes PZPN oraz Zbigniew Pszczulny Wiceprezes JSK Architekci. Akt erekcyjny po podpisaniu i schowaniu do tuby umieszczony został w transparentnej skrzyni.

Wraz z aktem erekcyjnym w jednym z fundamentów Stadionu został umieszczony kamień z Galerii Wejściowej Stadionu Dziesięciolecia, Flaga Polski i UE, Flaga z godłem Warszawy, album z historycznymi fotografiami Stadionu Dziesięciolecia, rysunki dzieci „pokoloruj stadion“ oraz kilka obiegowych monet i banknotów. O umieszczenie w skrzyni wydania gazet codziennych z dnia uroczystości, zostali poproszeni Redaktorzy Naczelni.

Na zakończenie uroczystości skrzynia ze wszystkimi przedmiotami została umieszczona w betonowym postumencie i zalana betonem.

Zdjęcia wykonane dla HBP SA.

Kategoria: BIZNES, WYDARZENIA


Leave a Reply